OTÁZKY A ODPOVEDE

· Aké výsledky môžem očakávať od ošetrenia pomocou kolagénových lámp?

Anti-aging ošetrenia zlepšujú farbu a textúru pleti, zmierňujú pigmentové škvrny, zjemňujú póry, redukujú vrásky a pleť vďaka nim pôsobí žiarivejšie a zdravšie. Kolagénové ošetrenie podporuje taktiež prekrvenie a reparuje elastínové vlákna v tkanive, aby pleť zostala napnutá.

· Ako funguje ošetrenie pomocou kolagénových lámp?

Kolagénové ošetrenie bojuje proti príčinám starnutia pleti prirodzeným spôsobom zvnútra. Kolagénové lampy pri tom využívajú viditeľné červené svetlo vo frekvenčnom rozsahu 633 nm, ktoré prijímajú fibroblasty a ktoré podnecuje vnútrobunkový prenos energie. Tento proces zvyšuje bunkovú látkovú výmenu a tým intenzívnejšiu tvorbu nového kolagénu a elastínu („Foto- biostimulácia“). Klinické štúdie ukázali, že pleťové bunky regenerujú o 150–200 percent rýchlejšie, keď sú ošetrované kolagénovými lampami. Okrem bunkovej aktivity sa zlepšuje aj ich priepustnosť, takže pokožka môže byť opätovne lepšie zásobovaná nevyhnutne potrebnými výživnými látkami. Výsledkom je napnutejšia a zdravšia pokožka.

· Čo odlišuje terapiu červeným svetlom od ostatných aplikácií?

V porovnaní s inými technológiami na omladenie pleti (napr. laserová terapia, IPL) nedochádza pri terapii červeným svetlom k abráziám, spáleninám pokožky ani k tvorbe trhliniek. Nehrozí teda ani žiadne nebezpečenstvo zápalov alebo erytémov (začervenania pokožky). Terapia červeným svetlom patrí k málu neinvazívnych postupov, vďaka ktorým môžu zmiznúť prejavy starnutia pokožky ako sú vrásky a nerovnomerné sfarbenie.

· Kedy sú viditeľné prvé výsledky?

Výsledky sú v priamej súvislosti s vekom a súčasným stavom pokožky. Odporúčame minimálne 10 až 15 aplikácií v období 4 až 6 týždňov .Ideálne je 3 sedenia týždeňne. Najlepšie výsledky sa docielia od cca 12 týždňov.

· Ako dlho sú výsledky viditeľné?

Po ukončení ošetrenia si môžete výsledky ľahko zachovať prostredníctvom kombinácie 3 až 5 sedení za mesiac a aplikácie špeciálnych produktov na starostlivosť o pleť.

· Dajú sa pomocou kolagénovej svetelnej terapie ošetrovať starecké škvrny a spálenie po slnení?

Svetelná terapia podporuje bunkovú energiu na ošetrenie stareckých škvŕn a spálenia pokožky po opaľovaní. Vďaka Anti-Aging terapii červeným svetlom vyzerá pleť krajšie a znižuje sa tvorba pigmentových škvŕn.

· Je svetelná terapia kolagénovými lampami rovnako dobre vhodná pre všetky typy pleti?

Svetelná terapia kolagénovými lampami je nezávadná a vhodná pre všetky typy a zafarbenia pleti. Dobre vyčistená pleť je najdôležitejším predpokladom pre efektívne svetelné ošetrenie.

· Odporúča sa kombinácia s inými kozmetickými aplikáciami?

Áno. Zatiaľ čo bežná kozmetická starostlivosť skrášľuje predovšetkým povrch pokožky, pri svetelnej terapii sa tkanivo kože spevňuje a regeneruje zvnútra. Keďže kolagénové ošetrenie zvyšuje aj priepustnosť pokožky, môžu kozmetické produkty pôsobiť obzvlášť účinne. Kombináciou ošetrení tak môžete dosiahnuť mimoriadne pôsobivé výsledky.

· Ako sa musí pleť pripraviť na ošetrenie kolagénovými lampami?

Pre optimálny účinok kolagénového ošetrenia by sa pleť mala predtým dôkladne vyčistiť (napr. peeling tváre). Pred aplikáciou by sa taktiež mali odložiť šperky. Ďalšie prípravy nie sú potrebné.

· Je červené svetlo kolagénového ošetrenia porovnateľné so slnečným svetlom?

Nie. Anti-Aging ošetrenie využíva červené svetlo frekvenčného rozsahu 633 nm. Toto svetelné spektrum neobsahuje ani UV-A, ani UV-B.

copyright © 2011 Solárne štúdiá GoldenTan